Dijital Kataloğumuz

İndirmek için lütfen tıklayınız!

Bina Otomasyonu

Yangın ihbar sistemleri sadece yangını algılayıp uyaran sistemlerden çok akıllı bine konseptinde diğer sistemlere entegre olarak çalışan bir sistemdir. Örneğin yangın algılayıcılardan yangın sinyali alındığında olayın tam yeri güvenlik merkezine bildirilirken otomatik olarak yangın çıkan katta anonslar yapılabiliyor, kilitli yangın kapıları kendiliğinden açılabiliyor, asansörler kendiliğinden zemin kata inip içinde kimseyi hapsetmeden durabiliyor, ilgili kattaki elektrikli cihazların devre dışı kalması sağlanabiliyor; kısaca tehlike anı için belirlenen senaryolar, merkezi bilgisayar tarafından yerine getirilerek olası tehlikelerin en az zararla atlatılması sağlanıyor.

CCTV kamera sistemleri :
Mekanlardaki güvenliğin sağlanması ve kötü niyetli girişimlerin engellenmesi için etkin caydırıcı yöntem olarak kullanılmaktadır. Bu sistemler ile tüm aktiviteler izlenir, kaydedilir. Uzaktan erişimle lokal müdahalelerde bulunma şansı elde edilir. Bu sayede mesafelerin getirdiği dezavantajlar ortadan kaldırılarak etkin zaman yönetimi sağlanır 

Kablosuz kamera :
Kaynak ( kamera, mikrofon, speed dome kamera vb) ile bu kaynaktan alınan bilginin izlenip – değerlendirileceği yer arasındaki mesafe uzadıkça ( 500 metre ile 90 km arası ) sorun standart kablo çekmekle çözülememektedir. Aşağıdaki çözümlerden birinin kullanılması gerekmektedir

 

  •  Uydu bağlantısı kullanmak ( ilk yatırım ve işletme giderleri çok yüksek, kapasite sınırlıdır )
  • GSM şebekesi kullanmak ( Kapasite çok sınırlıdır )
  • Fiber optik hat kullanmak ( ilk yatırım gideri çok yüksek, işletme giderleri uygun, kapasite çok iyidir )
  • KABLOSUZ LİNK SİSTEMİ KULLANMAK ( ilk yatırım giderleri düşük, işletme masrafı çok düşük, kapasite çok iyidir )

 

Kablosuz link sistemleri yukarıda kısaca anlatılan avantajları nedeniyle aşağıda özetlenen yerlerde önemli bir uygulama alanı bulmaktadır.

 

  • Şehir kamera güvenlik sistemleri ( Halk arasında MOBESE SİSTEMİ olarak bilinmekte), cadde ve sokak kamera sistemleri
  • Büyük endüstriyel tesisler, liman tesisleri, okullar, kampüsler vb. geniş alanlı yerler,
  • Oteller, tatil köyleri, stadyumlar
  • Büyü siteler, köyler ve ilçelerin güvenlik sistemi
  • Ana merkezlere uzak maden ocakları, mermer ocakları, hazır beton tesisleri, asfalt hazırlama tesisleri
  • Mesafenin kısa olmasına karşılık kablo yatırımına göre avantaj sağlanan her yer.

 

IP kamera sistemleri :
IP kamera sistemleri mevcut network altyapısı üzerine entegre edilebilen ekstra enerji, data vb. gibi kablolama maliyetlerinin olmadığı sistemlerdir. Bu aynı zamanda sisteme esneklik kazandırmaktadır. Yani mevcut ağınız ne kadar büyükse o ölçüde kamera sisteminiz de büyüyebilir.

IP kamera sistemlerinin yönetimi, izlenmesi ve görüntü kaydı gibi fonsksiyonlar bilgisayar tabanlı çalışmaktadır. Bu da sisteme network üzerinden veya isteğe göre internetten güvenli bir şekilde ulaşılmasını sağlar. Görüntü kalitesi ise sayısal görüntü sıkıştırma özellikleri sayesinde(mpeg-2, mpeg-4) yüksek kalitede ve düşük boyutta olabilmektedir.

 

Speed Dome kameralar :
Renkli, yüksek çözünürlüklü, ileri seviyede zoom özelliğine sahip ve 380°C/saniye ye varan hızları ile yüksek performansa sahip kameralardır. Digital kayıt cihazları ve bilinen bir çok digital kayıt sistemleriyle uyum içinde çalışabilir ve kontrol edilebilir. Hızlı ve ayrıntılı görüntü ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan hareketli kameralardır.

 

Gizli kamera sistemleri :
Gizli kamera, farkedilmeden görüntü ve ses alabilen kamera demektir. Gizli kamerayı en çok güvenlik amacıyla ev veya işyerlerinin bir taraflarına yerleştirilmiş sabit kameralarda görürüz. Bunlar video kasetlere ya da dijital olarak bilgisayarların hard disklerine kayıt yaparlar. Tam profesyonel olan gizli kameralar ise insanın üzerinde taşıyabileceği boyutlarda küçültülmüş, ses ve görüntüyü alan aynı zamanda da bir kasete veya dijital ortamda bir hafıza kartına kayıt yapan seyyar (mobil) kameralardır. Habercilerin kullandığı kameralar bunlardır. Profesyonel gizli kamera insanların üzerine yerleştirilirler. Her ortama rahatlıkla girip çıkabilirler. Nereden ne şekilde bakılırsa bakılsın kesinlikle görülmezler.

 

Parmak izi okuma sistemleri :
Biometrik (Canlı Ölçüm) Teknolojilerinin en yaygın olanı parmakizi tanıma sistemi personel kontrolü için ideal bir sistemdir.Her insanda farklı ve kendine has koda sahip parmak izleri sayesinde, kimin kim olduğunu tespit etmeniz çok kolay. İşe giriş çıkışlarda başkasının yerine kart basımını ortadan kaldıran bu sistem çoğu sektör için başarılı bir çözümdür.

 

Yükseltilmiş Döşeme :
Yükseltilmiş döşeme sistemleri günümüzün modern yapılaşmasında ofis katları, bilgişlem odaları, labaratuarı,işmerkezleri gibi birçok alanda teknik ihtiyaçalara fonksiyoneliği ve modülerliği ile cevap veren bir sistemdir.

 

Döşeme Sistemleri elektrik, telefon, yapısal kablolama, soğutma havalandırma, yangın tesisatları gibi sistemler iin döşeme altında hacimler yaratarak hızlı ve etkin müdahale olanagı saglar. Firmamız hertürlü mekanda oluşturabilecek yüksek döşeme sistemlerini yetkin ve deneyimli personoli ile tüm müşterilerimize hizmet vermektedir.

 

Telefon kayıt sistemleri :
Telefon görüşmelerinin takibi için kullanılan sistemlerdir. Genel olarak bilgisayar destekli çalışan sistemlerdir. Yüksek kalitede ve hafızada az yer kaplayacak şekilde ses kayıtları yapılabilmektedir. Aranan, arayan numaraları ve özel notlar gibi ek bilgiler kayıtlara eklenebilir. Ek yazılımlar sayesinde istenilen kelimenin geçtiği konuşmalar bulunabilmektedir. Bütün bu verilere ulaşabilecek kişiler şifre korumalı olarak sisteme ulaşabilir.

 

Turnike sistemleri :
İnsan trafiğinin yoğun olduğu mekanlarda ve geçiş hareketlerinin belli bir düzene göre disipline edilmesi istenilen birimlerde tüm hareketlerin kontrol altına alıp, denetlenmesini sağlamak amacı ile üretilmişlerdir. Şık ve dayanıklı gvde yapıları yardımıyla iç ve dış mekanlardaki geçiş hareketlerinin denetlenmesinde rahatlıkla kullanılırlar.

 

Kartlı geçiş sistemleri :
Kartlı geçiş sistemi en geniş anlamı ile işletme içinde, erişim denetimini ve raporlanmasını sağlar. Bu yönü ile kartlı geçiş sistemi hem emsalsiz bir güvenlik sistemi hem de yönetim maliyetlerinin azaltılmasının vazgeçilmez unsurudur. Sistem, işletme personelini ve bilgileri son teknoloji ile en güvenli şekilde emniyet altına alarak, güvenlik için yapılan iş miktarını azaltıp aynı zamanda maliyetlerin düşmesini sağlamaktadır.

 

Gazlı söndürme sistemleri :
Yangın, korunan mahale (oda, asma tavan ve yükseltilmiş döşeme) yerleştirilmiş yangın algılama dedektörleri tarafından algılanır ve bu bilgi söndürme kontrol paneline uyarı ikazı olarak gönderilir. Söndürme paneli birinci algılama zonundan gelen bu sinyal ile sesli uyarıda bulunur. Söndürme paneli, ikinci zondaki dedektörlerin de yangını algılamasıyla ikinci uyarı ikazını sesli ve ışıklı olarak yapar.

 

Söndürme Kontrol Paneli yangını algıladıktan sonra yangın senaryosuna göre birçok işlemi başlatabilir veya istenirse durdurabilir. Havalandırma sistemini ve ekipmanlarını kapar, alarmı çalıştırır, UPS’i kapatır ve söndürücü gazı korunan mahale boşaltır.

 

Söndürücü gaz bir özel bir silindir içinde muhafaza edilir. Gaz, borulardan nozullara ve korunan alana boşalır.

 

Söndürücü gaz, korunan mahale 10 saniye içinde, yangını söndürebilmesi için gereken konsantrasyon oluşturacak şekilde boşaltılır ve yangını bu süre zarfında söndürür.

 

PDKS sistemleri :
Personel Devam Kontrol Sistemi PDKS, şirket çalışanlarının, giriş-çıkış zamanının kayıt altına alınmasını ve bu kayıtlardan ilgili raporların oluşturulmasını sağlayan PC üzerinde çalışan bir sistemdir.

 

Özellikle orta ölçekli işletmelere çözüm getiren, 1 adet PC, Mifare kartlar, barkodlu kartlar, proximity kartlar, güvenli bir database, kullanıcı dostu yazılımdan oluşan ve online çalışan sistemimiz her türlü kapı ve/veya turnike geçişini desteklemektedir

 

Aydınlatma sistemleri :
Tüm ışıklarınızın uzaktan kumanda, tuş takımları, kontrol panelleri ile isteğe bağlı yaratılan senaryolar dahilinde kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca aydınlatma otomasyonu içerisinde motorlu panjur kontrolü, rüzgar sensörü, güneş ışığı sensörü, bina içi ışık sensörü, ışıkların dim edilmesi ve uç kontrol birimleri de bulunmaktadır.

 

İklimlendirme sistemleri :
İklimlendirme sistemi sayesinde istenilen bölgede farklı ısı seviyeleri kontrol edilir. İster uzaktan kumandalardan ister termostatlar üzerinden veya merkezi kontrol ünitesinden sıcaklık kontrolü yapılabilir. Bina dışından telefon ile aranarak veya SMS gönderilerek iklimlendirme sistemi çalıştırılabilir ve kapatılabilir.

 

Asansör sistemleri :
Asansör, dikey olarak yük ve insan taşımada kullanılan bir araçtır. Asansör, özellikle şehirlerde vazgeçilmez bir araç olmuştur. Şehirlerde gittikçe artan arsa değerleri sonucu daha yüksek binalar yapılması, insanların üst katlara ulaşabilmesi için asansörleri zorunlu kılmıştır. Ayrıca inşaatlarda ve fabrikalarda yük taşıyan asansörler de mevcuttur.